Pereiti prie turinio

Tokia yra žydų kapų lankymo tradicija. Manyčiau, kad etninė dauguma ir privalo kovoti su neapykantos nusikaltimais. Comments IzraeSekmadienį Žagarės Joniškio rajonas miesto aikštėje atidengtas paminklas, skirtas šiame mieste gimusiam žymiam rabinui Izraeliui Lipkinui Salanteriui — , reformuotos ortodoksinio judaizmo atšakos — musar — pradininkui, pasižymėjusiam litvakiško ortodoksinio judaizmo atstovui.

Pažintinis reportažas „Archeologija po tavo kojomis“

Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas — viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį!

  • Ignalinos rajono savivaldybė
  • Už milijoną eurų sutvarkyta Alytaus sinagoga - Verslo žinios

Juolab kad šįkart akcija sulaukė svaraus rėmėjų pastiprinimo — bus įteikta 14 pagrindinių prizų, bet be prizo neliks nė žydų iššūkis, įveikęs skaitymo užduotis. Praėjusiais metais iššūkį priėmė net 20 skaitytojai, buvo perskaitytos 93 knygos.

Pridėti nuotraukų Nuotr. Ši tauta, davusi Lietuvai ir pasauliui peizažistą Isaaką Levitaną, smuikininką Jašą Heifecą, dailininką Chaimą Sutiną, skulptorių Žaką Lipšicą, vaikų gydytoją Cemachą Šabadą, daktaro Aiskaudą prototipą, Antrojo pasaulinio karo metais neteko apie 94 proc. Karui pasibaigus jų liko maždaug 10 tūkstančių.

Ši akcija yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos — metų veiksmų plano priemonių. Kad skaitymas būtų skaniausias šios vasaros desertas, iššūkio dalyviams linki ir rašytojas Tomas Dirgėla, šių metų skaitymo šventės ambasadorius.

kupono gydymas sąnarių medicina kaklo osteochondrozė gydymas liaudies gynimo

Rašytojas tvirtina, kad kiekvienas, perskaitęs bent vieną knygą, kaip pagrindą garantuotai gauna fantazijos ir žodyną, o vaikus jis kviečia įsitikinti, kad skaityti galima ir dėl malonumo. Skaityti gali visi Priimti skaitymo iššūkį kviečiama visus — jaunimą, moksleivius, šeimas su vaikais, dirbančiuosius ir senjorus, žydų iššūkis gyvenančius lietuvius. O ypač — kiekvieną, turintį knygų skaitymą sunkinančią negalią.

gydymas artritu peties sąnario sąnarių skauda krutinkauli

Ši informacinė sistema dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų. Taip pat žinome, kad prie šio skaičiaus prisideda disleksiją turintys žmonės, kuriems taip pat sunku skaityti įprastą tekstą.

gydymas spyruokles sąnario gliukozaminas chondroitino kapsulių kompleksas

Europos šalyse disleksiją turinčių asmenų priskaičiuojama 10—20 procentų. Daugiau negu pusė milijono negalinčių skaityti įprastai!

Nepaisant nedidelio demografinio paplitimo Lietuvoje gyvenantys žydų bendruomenės nariai, kaip ir visame pasaulyje, vis dar susiduria su tolerancijos stoka bei neapykantos išraiškomis. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės Fainos Kukliansky teigimu, nors žydų gatvėse niekas nemuša ar svastikų ant nugarų nepiešia, žmogiškumo ir pagarbos galėtų būti kur kas daugiau. Kukliansky © Asmeninio archyvo nuotr. Keliaudami po užsienio šalis žmonės ėmė pažinti įvairovę ir suprasti, kad visi esame skirtingi. Pašnekovė atskleidžia, kad savo gyvenime yra patyrusi ne vieną antisemitinį išpuolį, todėl niekada neleistų sau kito žmogaus laikyti prastesniu už save dėl tautybės, rasės ar kitokių savybių.

Akivaizdu, kad artimiausioje kiekvieno iš mūsų aplinkoje yra žmogus, kuriam sunku skaityti! Gal tėvai ar seneliai, gal vaiko klasės draugas — pagelbėkime jiems susikurti skaitymo džiaugsmą, rekomenduokime garsines virtualios bibliotekos ELVIS knygas. Užduotys: Perskaityk knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai Perskaityk literatūrine premija apdovanotą knygą Perskaityk praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą Perskaityk linksmą knygą Šiais metais skaitymo iššūkį remia ir stiprina būrys prizų steigėjų.

  • Popiežius Pranciškus: nebijokime būti tiesakalbiais | LAIKMETIS
  • Utenos žydai prabyla atsiminimų knygoje: nuo Holokausto iki negyjančio ilgesio

Tad kviečiame kiekvieną iš Jūsų priimti skaitymo iššūkį ir įrodyti, kad sutaupytas laikas gali būti praleistas įdomiai ir naudingai. Organizatoriai: Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, LR kultūros ministerija.